Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами

В Миколаївському професійному машинобудівному ліцеї створені сприятливі умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами, у тому числі й осіб з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень ліцею, а саме:

  • у наявності пандуси;
  • будівлі закладу, де перебувають вихованці, об’єднані зручними переходами;
  • східці для організації безпечного переміщення здобувачів освіти обладнані поручнями;
  • виконано поточний ремонт туалетів;
  • виконано поточний ремонт кабінетів, лабораторій, майстерень та інших приміщень

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по червень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінесцентних ламп. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим. Приміщення  обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Навчальні меблі кабінетів, лабораторій, майстерень відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.

Ліцейна та прилегла території підтримуються в належному стані.

Територія, будівлі, приміщення належно художньо-естетично оформлені.

Заклад повністю забезпечений необхідними навчальними площами.